Hemen Arayın (05434224460)
Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma, Tuvalet ve Kanal Görüntüleme, 7/24 acil Su Tesisatçı hizmeti.

MALATYA – Tuvalet Tıkandı Nasıl Açarım?

MALATYA – Tuvalet Tıkandı Nasıl Açarım?

Tuvalet Tıkandı Nasıl Açarım?

Tuvaletim / Klozetim Neden Tıkandı?

Tuvaletlerin ya da klozetlerin neden tıkandığını sizin için listeledik;

  • Tuvalete suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıdı atmak tıkanmaların en çok görülen sebebidir.
  • Tuvalet veya klozete atılan büyük cisimler (kadın pedi, oyuncak, sünger, temizlik bezi)
  • Tuvalete atılan Islak mendiller
  • İnşaat halinde iken gidere dökülen harç, moloz v.b. inşaat malzemeleri
  • Tuvalet giderinin eğimsiz olması
  • Çökme durumu

Basit Tıkanmalar için Tuvalet Açma Teli Kullanımı

Basit tıkanmalar için üretilen tuvalet açma telini, tuvaletin içerisine kaçırdığınız bez ya da kâğıt parçalarını dışarı çekmek için kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu yardımcı aletin yapısı, elektrik tesisatı döşeyen ustalarının kullandığı susta teline benzemektedir. Borunun içerisinde kolay ilerleyebilen metal yay, girdiği borunun şekline göre kıvrılarak tuvalet tıkanıklığının yaşandığı bulunduğu yere ilerler. Hareket kabiliyeti duruncaya kadar el ile ileri doğru göndereceğiniz teli, sağa sola çevirip suyun akışına yol açabilirsiniz. Tuvalet açma telini size en yakın yapı market ya da nalbura benzer mağazalardan temin edebilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanması veya klozet tıkanıklığı gibi durumlarda bazen geri tepme yapabilir. Bu durumda eviniz kötü kokacağı (lağım kokusu) gibi evinizdeki eşyalarda batacaktır. Tuvalet tıkanıklığını açma yöntemlerini okumadan önce tuvalet tıkanıklığının nereden kaynaklandığı konusunda bir bilginizin olması gerekir.

Eğer ana gider veya rögara giden boruda tıkanıklık var ise yapacağınız işlemler sonuçsuz kalabilir. Firmamızdan destek alan müşterilerimize, tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için gittiğimizde genellikle bahçe katı dairelerde veya müstakil evlerde oturduklarını görüyoruz.

1 – Lavabo açıcı kimyasal ürünler ile tuvalet tıkanıklığı açma

Lavabo tıkanıklığı için üretilen asit bazlı kimyasal ürünleri aynı şekilde tuvalet için de uygulayabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki, bahsettiğimiz yöntemler kalıcı çözümler sunmayacağı gibi sonuçsuz da kalabilir.

Eğer tuvaletiniz geri tepme yapmıyorsa, 2 – 3 paket lavabo açıcı ürünü tuvalete boşaltın. Ardından bir tencere kaynar suyu tuvalete dökün. Biraz bekleyin, az da olsa tıkanıklık açıldı ise bol su dökün tuvalete.

Bu yöntemi sık kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Lavabo açıcı ürünler asit bazlı ürünler olduğu için tuvalet giderlerinde bulunan contalara zarar verebilir. Zarar vermesi durumunda ileride su kaçağı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

2 – Şampuan ile tuvalet tıkanıklığı açma

Tuvalet tıkanıklığı had safhada değilse bu yöntem işinize yarayabilir. Öncelikle bir miktar şampuanı tuvalete veya klozete dökün. Ardından kaynar suyu şampuanın üzerine boşaltın ve bu şekilde biraz bekleyin.

Bu yöntem ile tuvalet tıkanıklığı açmak mümkün. Ancak daha profesyonel işlem için firmamızdan destek alabilirsiniz.

3 – Robot Cihazlar ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bu yöntem firmamız tarafından yapılmakta olup, İstanbul’un tüm bölgelerine kısa süre içinde destek vermekteyiz. Firmamız tarafından yapılan işlemin adımları;

  • Deneyimli personellerimiz öncelikle tuvalet tıkanıklığına neden olan sorunu kameralı cihazlar ile kontrol eder
  • Tıkanıklığın sebebine göre robot cihaz başlığı takılır, böylelikle tıkanıklık kökünden hallolur
  • Robot cihaz ile tuvalet gideri açılır
  • Tekrar kameralı cihazlar ile gider hattı görüntülenir ve sorunun ortadan kalktığına emin olunur

Tuvalet tıkanıklığı ve klozet tıkanıklığı için firmamızdan destek alabilir ve servis kaydı oluşturabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı gibi acil durumlar için hızlı servis ekiplerimiz bulunur. İstanbul’un tüm bölgelerine kısa süre içerisinde servis ekiplerimiz ulaşır.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkanan tuvaletler çoğu zaman basit yöntemlerle açılmaz. Sıklıkla karşılaşılan tuvalet tıkanıklıkları, genellikle ıslak mendil, bez parçaları gibi cisimlerin gider hattında ilerleyememesinden ve bir alanda toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu tür tıkanıklıklar kimyasal ürünler ile açılamadığı gibi daha farklı sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

Tuvalet tıkanıklığı için firmamızdan destek alabilirsiniz. Son teknoloji cihazlar ile kırmadan dökmeden ve hiçbir yere zarar vermeden tıkanan tuvalet giderlerini açmaktadır. Kameralı robot cihazlar ile kısa sürede tıkanan gider açılmaktadır ve bu işlem ilkel yöntemlere göre daha ucuzdur.

Daha detaylı bilgi için veya servis kaydı oluşturmak için bizi arayın. İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.

Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?

Tuvalet tıkanıklığını evde uygulayacağınız yöntemler ile açmak oldukça zor. Çoğu zaman kimyasal ürünler kullanılır (Lavabo açıcı, Kostik), ancak tuvalet tıkanıklıkları ile lavabo giderleri aynı sebepten tıkanmamaktadır. Bu nedenle mutfak lavabosu tıkanıklığını açmak için uyguladığınız yöntemler ile tuvalet tıkanıklığını açmak oldukça güç.

Bu gibi durumlarda oldukça uygun fiyata tuvalet tıkanıklığını açan firmamızdan destek alabilirsiniz.

27 Nisan 2018
2.136 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?


Erkan İş Kanalizasyon