Tesisat ve kanalizasyon
Malatya ilinizde kanalizasyon ve tıkanıklık açma hizmetimizi tüm ilçelerde günün her saatinde 7/24 olarak veriyoruz. Tuvalet tıkanıklığı açma sorun ve talepleriniz için istediğiniz her an bizi 0 (422) 324 84 94 numaralı iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek Temizleme Fiyatları

 

MALATYA PETEK TEMİZLEME VE TESİSAT TEMİZLİĞİ | KOMBİ

malatya petek temizleme,kimyal ilaçla petek temizliği,yerden ısıtma temizliği,petek temizleme kimyasalı,petek temizleme makinası,yakıt tasarruf sıvısı

MALATYA DA   İLK  PROFOSYENEL  PETEK TEMİZLEME FİRMAMIZ  TSE GARANTİLİ KİMYASAL İLAÇLARLA,PETEK KOMBİ BAKIM VE TEMİZLİĞİ YAPIYORUZ.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

 

Petekleriniz eskiye oranla az ısınıyorsa yine peteklerinizde alt yada üst kısımlarda ısı kayıpları meydana geliyorsa peteklerinizin temizleme zamanı gelmiştir pektek temizliği bakımı maksimum 3 yılda bir defa mutlaka yapılmasını öneririz normalde 2 yılda bir petek temizliği yapılsa daha iyi olacaktır.
petek temizliğinin ve petek bakımının faydaları:
Temizlik sonrasında daha iyi ısı transferi ve sükilasyon olacağından faturanızda azalma olur
Tesisat temizlendiği için balçık ve oluşan kurumlardan arınır filitrelerde temizlenir ve kombi rahat çalışır kombinizin ömrünü uzatır.
Temizlenen bir kalerüferde hissedilir şekilde ısı artışı olur düşük ayarlarda daha iyi ısınır

Peteklerin temizliğinde 3 farklı kimyasal kullanıyoruz ve bu işlemi peteklerinizi sökmeden bu iş için geliştirilmiş bir makina yardımı ile temizliyoruz.
Ekibimiz önce tesisatı ve petekleri su ile kaba pisliğini temizler ikinci aşamada temizleme kimyasalını makinaya koyup tek tek peteklerde dolaştırır makina kimyasalı iki yönlü olarak basar yani bi süre normal dolaştırırken daha sonra tam tersine kimyasalı basar bu işlemde petek çalkalanmış gibi olur kimyasal çamuru ve kurumu çözer kaldırır ve pis su makınada toplanır
Temizlik kimyasalıyla işlem bittikten sonra tesisatta kalan ilacın durulanması gerekir bunun içinde başka bi kimyasal durulamak için yine aynı yöntemle tesisata ve peteklere basılır yıkama yapılmış ve tesisat arınmış olur
En son olararak koruyucu kimyasal eklenir bu ilacın özelliğin peteklerinizin bir sonraki bakım süresini uzatmak yeniden tesisatta oluşacak kireçlenmelerin süresini uzatmak içindir.
Petekler kalerüfer tesisatı ve kombi filitreleri temizlendikten sonra tesisatın suyu verilir peteklerın havalarını alırız ve çalıştırarak son kontrolleri yaparak teslim ederiz

 

malatyapetektemizleme

petek kombi temizliği ve bakımı

  • İlk olarak çözücü kimysal tesisatınıza dökülür . Bu kimyasal çeşitli yapı marketlerde ve internet sitelerinde satışa sunulan bir sıvıdır . Burada dikkat edilmesi gereken doğru malzemeyi doğru yerde kullanmak çok önemlidir . Bir çok petek temizleme kimyasalı görevini yerine getirmemektedir . Firmamız  uzun yılların vermiş olduğu bilgi birikimi sayesinde en doğru malzemeyi en etkin şekilde kullanmaktadır . İlacın etkisi ile tesisatın içine yer etmiş ; tortu , balçık ve partiküller toz haline gelir .
  • Petek temizleme makinası tesisata bağlanarak bu pislikler temizlenir . Temizlik aşmasında basınçı bir şekilde devirdaim yapan su tesisattaki pislikleri söker bu işlem yaklaşık 60 dk sürmektedir .Bu işlem süresince pislikler petek temizliği makinasının içerisinde toplanmaktadır . Eskiden böyle bir sistem olmadığı için ilkel yöntemler kullanılıyordu . Petekler yerinden sökülüp tek tek basınçlı su ile temizlenmeye çalışılıyordu ancak peteğin dibine yer etmiş partiküller ancak silisyonlu petek temizleme makinası ile yapılmalı . Makina yokken temizlik olmuyor muydu ? Evet oluyordu ama tam değil kısmi bir temizlik . Makineli yapılan temizlik işlemi ilk günkü performası ile yanarken size yakıttan da tasarruf sağlayacaktır .

petektemizleme

 

  •   Bir sonraki uygulamamız ise ilaçlanan tesisatta ilacın etkisini yok etmek yani suyun PH derecesini ayarlamak . Bu işlemi PH dengeleyici kimyasallarımızla yapıyoruz . Bu sayede kimyasal kalıntılar size zarar vermeden önüne geçmiş oluyoruz . İnsana ve insan sağlığına önem veren şirketimiz bazı firmaların sadece para kazanmak amaçlı yaptığı işlemlerden kullanılan kimyasalın kalitesizlşği ve işçiliğin kalitesizliği ile ısınmayı bırakın bozulan kombileri gördük lütfen dikkat edelim . Petek temizleme fiyatları araştırırken işin niteliğinide araştırın ; mesala firmanın yeri , kaç kişi çalışır , fatura kesebilir mi bu saydığımız maddeleri uygularsa profesyonel olarak bu işi yapıyor demektir . Diğer türlü bir telefon numarasını internete vererek yapılamyacak derecede fiyatlar vererek servis veren firmalara bir daha ulaşmanız mümkün olmayabilir .
  • Son adım ise peteklerin reglaj ayarı yapılarak tesisata sıcak su verilir ısınan petekleri kontrol ettikten sonra servis formu imzalanır ve işlem sona erer .

Verdiğimiz temizleme servislerinde sadece kendi personelimiz hizmet verir , taşeron adam kullanmayız bu yüzden nerede ne işlem yaptığımı çok iyi biliyoruz . Yaptığımız tesisat temizliği işlemlerine garanti veriyoruz. Müşterilerimizin ayırt edemediği bir husus petek temizliği ve kombi temizliği işlemlerini bir anda yaptırmaya çalışmaları . Sayın müşterilerimiz kombi petek temizliği yukarıda saydığımız adımlarla gerçekleşen bir tesisat işlemidir kombi temizliği ise kullandığınız markanın bölge yetkili servisi tarafından yapılmalıdır çünkü bütün kombilerin tesisatından anlayan bir insan yoktur herşeyi bilen biri hiç birşeyi tam bilmiyor demektir . Üstün körü yapacağı bir işlemle sadece para avcılığı yapmaktadır . Kombi temizliği biz yapmıyoruz sizede yetkili servisleri öneriyoruz.

Kombi temizleme aşamaları ;  brilör temizliği , genleşme tankı hava basıncı kontrol edilmesi , gaz basınç ayarları kontrol edilmesi , pompa gücü kontrol edilmesi , elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi , rekor bağlantılarının kontrol edilmesi , gidiş ve dönüş filitrelerinin kontrol edilmesi en son işlemde cihazı kontrol ettikten sonra çalışır vaziyette teslim alın böylelikle sonradan oluşabilecek bir sıkıntının önüne geçmiş olursunuz .

Petek temizliği yaptırmak yakıt tasarrufu sağlar mı ?

Tesisat temizleme işlemi ardından tesisatta bulunan partikülleri silisyonlu radyatör temizliği işlemi yapıldıktan sonra rahatlama görülür . Kombi devirdaim yapamadığından suyu devamlı ısıtmak zorunda kalırdı temizlik işleminden sonra bu ısıtma süresi uzayacak ve yakıt tasarrufu sağayacaksınız .

Özel olarak yakıt tasarrufu sağlayan kimsal da kullanmaktayız bu kimysalları genelde hatla petek arası uzun olan yerler seçer yani iş yerleri , ofisler gibi  bu kimyasal radyatörün içindeki suyun geç soğumasını sağlayan maddeler içerir böylece kombi kendini daha geç ısınmaya alır ve yakıt tasarrufu sağlanır .

malatyapetektemizleme

malatya petek temizleme,malatya kombi temizleme,radyatör temizleme,malatya petek temizliği,kombi temizliği,yerden ısıtma,temizliği,kombi ısınmıyor,petekler ısınmıyor,petekler yarısı ısınmıyor,radyatör,temizliği nasıl yapılır,ilaçla petek temizleme,malatya petek temizleme makinası,malatya petek temizliği makinası,erkan iş petek temizleme,kombi tasarruf  sıvısı,petekler neden ısınmaz,malatya kombi servisi,malatya kombi servisleri,malatya kombi arıza,kombi arızaya geçti,kombi bakım,malatya kombi servisleri,malatya doğalgaz,malatya kombi temizliği,petek temizleme sıvısı,petek temizleme kimyasalı,eca kombi servisi,demirdöküm kombi servisi,buderus kombi servisi,ariston kombi servisi,baymak kombi servisi,ferroli kombi servisi,buderus,kombi servisi,vaillant kombi servisi,alarko kombi servisi,viessmann,kombi servisi.petek temizleme kimyasalı,petek temizleme makinası,petek temizleme sıvısı,bursa petek temizleme,bursa petek temizliği,bursa petek temizleme makinası,izmir petek temizleme,izmir petek temizliği,izmir petek temizleme makinası,izmir petek temizleme kimyasalı,izmir ilaçla petek temizleme,elazığ petek temizliği,elazığ petek temizleme,sivas,elbistan,diyarbakır.

 

20 Ağustos 2009
3.034 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?Erkan İş Kanalizasyon